FAQ

GameLake Jam – co to takiego?
GameLake Jam to 24-godzinny maraton kodowania gier. Picia kawy, jedzenia pizzy, a przede wszystkim dobrej zabawy. Celem imprezy jest integracja olsztyńskiego środowiska programistów i fanów gier. Przed Wami dwie niezależne części: wykładowa i konkursowa. Kodowanie poprzedzone zostanie prezentacjami z zakresu tworzenia gier, jak i ich wprowadzania na rynek / promowania. Dołożymy wszelkich starań, aby były to prelekcje możliwie najbardziej topowych rodzimych game devów. Chcemy, aby część konkursowa odbyła się w nurcie FRI STAJLA. Nie narzucamy typu gry, nie zawężamy assetów. Na zwycięzców czekają nagrody!

Czy muszę przynieść własny komputer?
Tak. Przynosimy swój sprzęt, zgodnie z zasadą BYOL (bring your own laptop).

Czy udział jest płatny?
Nie. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Nie jestem programistą, czy mogę wziąć udział w konkursie?
Tak. Oczywiście. Tworzenie gier, to współpraca wielu osób: grafików, muzyków, testerów, projektantów poziomów. Zakładamy jednak przewagę liczebną programistów.

Co jeśli nie mam drużyny, a chcę wziąć udział w konkursie?
Nie ma problemu. Zarejestruj się. Przed konkursem będzie czas na zapoznanie się z innymi uczestnikami i utworzenie drużyny.

Czy są jakieś ograniczenia co do platformy, na jaką muszę stworzyć grę?
Nie. Należy wziąć pod uwagę możliwość prezentacji stworzonej gry jurorom i publiczności. Unikamy egzotycznych albo przestarzałych maszyn bez możliwości podpięcia pod wyświetlacz.

Czy kod źródłowy będzie dostępny publicznie?
Tak. Pliki źródłowe stworzone w ramach konkursu – oraz wszelkie autorskie zasoby – muszą zostać udostępnione na wybranej licencji Creative Commons (w tym CC0). Na podobnej zasadzie działa wiele popularnych jamów. Zależy nam, aby utworzone projekty były źródłem inspiracji oraz materiałami pomocniczymi dla osób, które rozpoczynają swoją karierę z tworzeniem gier.

Czy mogę używać dowolnych narzędzi do tworzenia gier i zasobów?
Pod warunkiem, że efekty prac można udostępnić na licencji Creative Commons – tak. Należy unikać silników i frameworków, które nie mają ogólnodostępnej darmowej wersji.

Czy wykłady poprzedzające konkurs będą otwarte?
Cześć z prelekcjami jest otwarta dla wszystkich osób zainteresowanych ich tematyką.

Jestem spoza Olsztyna, czy mogę uczestniczyć w GameLake Jam?
Nie ma żadnych wymagań co do miejsca zamieszkania.

Jak dostać się do OPNT?
Do OPNT dojeżdża autobus miejski nr 110.

Jestem niepełnoletni, czy mogę uczestniczyć w GameLake Jam?
Tak, ale jako osoba poniżej 18 roku życia potrzebujesz pisemnej zgody rodzica bądź opiekuna prawnego.

Potrzebuję dodatkowego sprzętu (komputera/ głośników/ monitora/ klawiatury/ joysticków/ modemu/ innego urządzenia, co wtedy?
Poinformuj nas o tym fakcie w Uwagach w formularzu zgłoszeniowym albo skontaktuj się z nami. W przeciwnym wypadku nie gwarantujemy pomocy w tym zakresie.

Co z noclegiem?
Udostępnimy salę w budynku BK w OPNT, w której we własnym zakresie możesz sobie zorganizować nocleg (weź ze sobą śpiwór / karimatę / materac). Poinformuj nas o takiej potrzebie podczas zgłoszenia do konkursu bądź mailowo.

Czy mogę zakończyć udział w konkursie przed czasem?
W razie takiej potrzeby poinformuj nas o tym. .

Mam pytanie, którego nie ma powyżej. Co zrobić?
Użyj zakładki „Kontakt” i daj nam znać.